logo FGR FGR konečně celá česká

FGR 125 GP    Jediné želízko v ohni MMČR silničních motocyklů, které má originální české srdce, se podruhé narodilo. Povedená stopětadvacítka FGR, která je dílkem vývojového týmu ústecké firmy FPOS-Kovovýroba, totiž totálně změnila svůj háv. V loňském roce byl tuzemské výroby pouze motor a převodovka, zatímco rám i zadní kyvka byly japonské. Díky dalšímu vývoji je pro letošní rok už celý motocykl sestaven pouze z českých komponentů, které ale fungují stejně dobře, jako ty zahraniční. V těchto týdnech probíhá první testování nového stroje. Po 28 letech by se na závodních drahách mohl objevit ryze český a přitom konkurenceschopný stroj. Pokud půjde vše hladce a podle potřeby představ týmu, tak FGR spatříme v akci už 4. července při národním mistrovství v Mostě.
   Nový rám FRG je příhradový z chrommolybdenových trubek a zadní kyvná vidlice je frézovaná na CNC centru ze speciální slitiny CERTAL. konstruktérům se podařilo docílit toho, že všechny seřizovací a aretační prvky hlavy rámu jsou lehce přístupné běžným nářadím a C-klíčem.
   Oficiálního představení motocyklu se zúčastnil i ministr průmyslu a obchodu Urban, který se stal jeho kmotrem a sám na něm ujel první metry.


Ústí nad Orlicí (ohc) ČMN 2.červenec 2004

FGR 125 GP s ministrem