logo JAWA Moto s.r.o.

Jawa 280/594 Tempo

Stručná charakteristika Technické údaje
Úpravy a zkušenosti Výbava
Pneumatiky FotogalerieJawa 280/594 Tempo Motocykl Jawa 280/594 Tempo jsem koupil jako ojetý v prodejně Autoprodej - Rohan v České Skalici, a to v červnu 2002. Jednalo se o prototyp motocyklu Jawa 280 typ 594 Tempo vycházející ze známé vodou chlazené dvěstěpadesátky, který se nakonec nikdy nevyráběl a možná tedy jezdí jediný na světě. Motocykl byl celkem zanedbaný, špinavý a dokonale rozštelovaný, takže mě ze začátku svými výkony neuchvacoval, ale po načasování předstihu a nastavení karburátoru se vše změnilo a konečně jsem mohl být spokojený.

Z mé původní 640-ky jsem na tento motocykl upravil nosiče postranních kufrů což umožnilo vyrážet na dovolenou a přitom se řádně nabalit. Na tomto stroji jsem udělal několik úprav, které měli zvýšit užitnou hodnotu. Jednalo se především o výměnu spínací skříňky a montáž digitálního tachometru, ale o tom všem v sekci úpravy.

Samo sebou, že jsem při koupi hned vyměnil olej v převodovce, používám Mogul TRANS 90. Dalším spotřebním zbožím je řetězová sada, která mě stála 2400 Kč. Motocykl měl oddělené mazání a používal jsem polosyntetický olej Repsol 2T Syntetico. Pneumatiky jsem používal vpředu Mitas H-07 a Mitas H-06.