charset=utf-8 Java Script Library -> 00092 Sample logo JAWA Moto s.r.o.

Jawa 350/640 Sport

- stručná charakteristika - výbava
- technické údaje - úpravy
- údržba a kontroly - pneumatiky

-zkušenosti s motocyklem Jawa 350/640 Sport

Špatně zajetý motocykl

Nejsem vyloženě sportovní jezdec a tak ani nevyžaduji od svého motocyklu přehnaný výkon a tak jsem byl se svojí Jawou celkem spokojen. Však jen do té doby, než jsem si vyzkoušel novou 350 od mého přítele Jirky. Její chod byl mnohem sametovější, zátah výraznější a vibrace mnohem menší. Naplánoval jsem tedy na zimu 2001/2002 celkovou prohlídku ve značkovém servise v Kolíně. Závada na přední vidlici mě však donutila tuto návštěvu již v listopadu 2001. Místní technik můj motocykl projel a jeho slova byla: "Radši jsem tam ani neřadil čtyřku, aby se mi to nerozpadlo pod prdelí." A bylo rozhodnuto provést GO.
Nebudu se rozepisovat o postupu GO, jen snad že byla vyměněna klika, proveden výbrus, nahrazena ložiska, .. .
Důvod. proš jsem byl donucen provést GO již v 17.000 km je nejspíš ten, že předchozí majitel, který zakoupil motocykl jako nový podcenil rady výrobce ohledně ohleduplného zacházení při zajíždění nového stroje a zatěžoval motor od samého začátku. Dále k tomu přispělo i to, že již jednou načatý motor jsem já neúměrně zatěžoval dálkovými přejezdy s plným zatížením a v maximální rychlosti.
Nyní (duben 2002) mám již najeto na zgenerálkovaném maotoru dalších 1000 km a jsem velmi spokojen. Motor krásně táhne, vibrace se znatelně snížily a velkový dojem z motocyklu je opravdu výborný. Ještě tak 1500 km a vyzkouším, co ten můj stroj opravdu dokáže.