HONDA Motorcycles

Honda NTV 650


Stručná charakteristika Výbava a úpravy Pneumatiky
Technické údaje Testy a články Fotogalerie
Údržba a kontroly Návody Odkazy


Honda NTV 650 Svoji NTV 650 jsem koupil v září roku 2002 v Praze od soukromého majitele. Jedná se o stroj roku výroby 1993 dovezený z Německa. Na první pohled i na první svezení mě tento motocykl nadchnul a to nejen vzhledem a jízdními výkony. Také stav v jakém byl poukazoval, že s ním nebylo vůbec špatně zacházeno a bylo o něj velmi dobře pečováno. Najeto měl 54.000 km a bylo na něm několik drobných kosmetických vad.

Je to můj první zahraniční motocykl, tedy když nepočítám Simsona. Je to však určitě můj první čtyřtakt. Teprve teď chápu nadšení většiny motocyklových fandů pro čtyřtaktní motocykly. Jízda na takovém motocyklu je daleko větším požitkem, zátah motoru je krásně plynulý a pásmo využitelných otáček mnohem širší. A to především mě, který preferuje spíš turistickou jízdu při nižších otáčkách, velmi vyhovuje.

Bývalý majitel je jistě solidní člověk, na motocyklu to bylo znát, ale stejně jsem provozní kapaliny a podobný spotřebí materiál vyměnil za nový, snad pro jistotu, snad proto, abych věděl kolik mám na čem najeto a kdy je co třeba vyměnit.
Protože jsem z Kolína používám oleje značky Mogul. V motoru Mogul FORTE GX-FE Pro a v kardanu Mogul TRANS 80H. Svíčky mám Brisk a filtry Champion.

Při jedné cestě do Německa jsem si zakoupil dílenskou příručku o Hondě NTV 650 a pro ostatní z ní překládám návody a pracovních postupy základních oprav a údržby. Ze stejného zdroje tu mám technické údaje a intervaly servisních úkonů.


Champion - olejové a vzduchové filtry Moto-Detail - kufry a jiné příslušenství Brisk - zapalovací zvíčky Hepco&Becker - kufry a nosiče Mogul - motorové oleje a ostatní maziva